В умовах війни напередодні зими варто подбати про те, як обігріти квартиру без опалення та електроенергії. Треба заздалегідь подбати про утеплення будинку, квартири, а також під’їзду власноруч.

Яку роль у втраті тепла відіграють двері будинку? Що нам дає теплозберігаюча плівка на вікна? Як обігріти квартиру без опалення та електроенергії?  Про це розповів спеціаліст з енергоефективності Олексій Жук.

  • Як можна утеплити приватний будинок?

    Технології утеплення вже відпрацьовані. На ринку України є багато

    будівельних компаній, які з цим працюють.  Найбільш ефективний спосіб утеплення житлових будинків зовні – це утеплення  пінополістиролом або мінеральною ватою. Слід зауважити, що для того, щоб був створений ізольований тепловий контур і не було 

    втрат теплової енергії, цей будинок має бути ізольований з усіх боків: дах, вікна, цоколь будинку.

  • Як можна утеплити квартиру?

    Квартиру слід утеплювати так само, як і приватний будинок, але необхідно враховувати деякі нюанси.

    Перший нюанс: утеплення стиків або міжповерхових перекриттів, щоб не створювати так звані мостики холоду, через які в квартиру буде проникати холод, або виходити назовні тепло з квартири. Тому до цього треба дуже ретельно ставитися, звертати увагу, щоб не лише квартира була утеплена, а й стики міжповерхових перекриттів. 

    Другий нюанс: треба робити вентиляцію задля того, щоб у квартирі не збиралася зайва волога, і разом із нею не поширювалася пліснява.

  • Який обігрівач краще вибрати?

    Щодо вибору електрообігрівачів є декілька варіантів:

    • тепловентилятор (“дуйчик”);
    • масляний обігрівач;
    • інфрачервоний обігрівач;
    • керамічний обігрівач;
    • обігрівач конвекторного типу.

    Під час вибору варто враховувати площу приміщення, яке слід опалювати чи нагрівати. За стандарт прийнята витрата 1 кВт електричної енергії на 10 квадратних метрів. У залежності від технології, яка використовується в електрообігрівачах, цей показник може змінюватися.

    Найменш ефективні в такому випадку тепловентилятори, тому що вони гріють тільки тоді, коли вімкнені. Масляні обігрівачі будуть давати тепло ще деякий час після того, як вони будуть вимкнені, тому що масло всередині обігрівача акумулює деяку кількість теплової енергії.

    Найефективнішими є керамічні обігрівачі, адже технологія керамічних панелей передбачає більшу віддачу теплової енергії порівняно зі споживаною електричною енергією, тобто керамічний обігрівач має найвищий коефіцієнт корисної дії.

    Натомість у приватних будинках найефективнішими є теплові насоси: там співвідношення споживаної електричної енергії до відданої теплової енергії один до трьох і тому вони є найефективнішими для приватного сектору.