Знання про домедичну допомогу обов’язкові в наш час. Треба розуміти, як накладати турнікет і що має бути в аптечці. Життя в умовах війни вимагає насамперед власну підготовку до будь-якої ситуації, що може трапитися на полі бою чи в населеному пункті. Медична підготовка для цивільних на державному рівні не є обов’язковою, тому це особиста відповідальність кожного. Медична допомога може прибувати невчасно, а від ваших дій чи бездіяльності залежить і ваше життя, і життя людини поряд. 

Допомога пораненому: як її надати? Про це розповів власник та директор охоронної компанії Олександр Дарницький.

  • Коли почався артилерійський обстріл, як поводитися цивільному?

    Ніколи не ігноруйте тривоги! Укриття це найкращий спосіб зберегти себе. Це те, що нас може зберегти від ураження уламками.  Якщо ви посеред площі й поруч немає укриття, лягайте на землю. Якщо бачите хоч маленький закуток, сховайтеся там.  Лягаємо, прикриваємо голову, стискаємо ноги так, щоб ми прикривали всі важливі частини тіла. 

  • Що має бути обов’язково в аптечці?

    Існує відомий на весь світ протокол MARCH. Беремо його за основу й діємо завжди за ним. Він побудований на порядку протидії від більшої до меншої загрози. М це критичні кровотечі. Для цього в аптечці має обов’язково бути турнікет. А – це контроль верхніх дихальних шляхів. У військових аптечках використовують назофарингіальну трубку. R – це дихання. Для цього в аптечці має бути оклюзійна пов’язка. При пораненні грудної клітки закриваємо нею отвори. С циркуляція. Це повний обіг крові в організмі. Для цього використовуємо класичні ізраїльські бандажі.

  • Поранення на полі бою. Якими навичками має володіти військовий?

    Це теж протокол MARCH, але він розширений. Існує так звана “золота година”. Ідея така: за першу годину потрібно надати першу допомогу та доставити пораненого бійця в медзаклад, де йому зможуть надати більш кваліфіковану медичну допомогу. Бойову зону можна розділити на три підзони.

    Зелена, де ми можемо поряд із пораненим робити все таким чином, як хочемо, наприклад, ставати над ним, і нам нічого не загрожує. Зазвичай у цій зоні працюють лікарі. Жовта, де ми в укритті й захищені від прямого ураження ворогом. Тут можна діяти за протоколом MARCH. Червона, де ми лімітовані в наданні медичної допомоги. У цій зоні максимум можемо накласти пораненому турнікет і намагатися перевести його в жовту.