Українці живуть у режимі виснаження. Навіть, якщо ви не воюєте на фронті, 24/7 перебуваєте під інформаційним тиском та не можете керувати власним життям. А ці фактори дуже виснажують людський організм. 

Як допомогти собі в цей складний час, щоб не зануритися в апатію, розповідає Віталій Кім, соціальний психолог.

Це перша війна, за якою ми спостерігаємо майже в реальному часі: інформаційні ресурси працюють цілодобово. До того ж, крім поля бою, існує ще й інформаційний фронт, де українці воюють із фейковими кампаніями росіян. Наші соцмережі перенасичені інформацією. Тому найкраще, що ви можете для себе зробити, це обмежити споживання. Залиште один-два ресурси, яким довіряєте. Не забувайте про інформаційну гігієну під час війни.

Обмежте спілкування з токсичними для себе людьми. Наскільки це можливо. На жаль, сьогодні до цієї категорії можуть потрапити й близькі, які викликають у вас сильні емоції. І мова не обов’язково про гнів, страх. Навіть сплески радості в інших можуть вас зачепити. Тому будьте вибірковими та обмежуйте «ступінь проникнення» людей у ваше життя.

Обмежте спонтанність свого буття. Під час війни руйнуються плани, мрії – люди втрачають відчуття того, що самі керують життям. Якщо ви хочете собі допомогти, то маєте повернутись до рутини, до певного графіка. Плануйте навіть «дрібні» справи.

«Ваше життя зараз має бути врівноваженим, організованим і налагодженим. Якщо ваш розклад насичений бурхливими подіями, якими ви не керуєте, яких не планували, то це призводить до того, що ви починаєте втрачати зайві сили, а це вам не потрібно», – пояснює Віталій Кім.