Секс – це фізіологічна потреба. Свій основний інстинкт людина задовольняє за будь-яких умов, кліматичних змін, політичних укладів. І навіть під час війни. Хоча іноді це й здається декому недоречним. 

Українські сім’ї розділені. Деякі партнери не бачили одне одного вже більше року. Що робити, якщо хочеться, але партнер далеко, розповідає психосексолог Ганна Ревунець. 

  • Що робити для зняття напруги, що виникає?

    Мастурбація зараз украй доречна. Ви можете займатися нею так, як подобається: пускати в дію руки чи секс-іграшки. Можливо, ви давно щось хотіли спробувати, то не чекайте, експериментуйте.

  • Не хочеться сексу: це нормально?

    Так. І це нормально. Під час стресу одні гормони подавляють інші, тому в партнера може зникнути на певний час бажання мати статеві стосунки.

    Під час війни, таких складних, украй стресових ситуацій, у людини на перший план виступає бажання бігти, щоб вижити. А от функція розмноження (а від початку секс – про продовження роду) відступає на задній план. Бо не можна бігти, щоб вижити й одночасно думати про появу майбутніх поколінь: або/або.

  • Що робити, щоб повернути собі сексуальне бажання?

    Перш за все відверто розказати про це партнеру. Пояснити, що це не через те, що змінилися почуття до нього/неї, а через тривогу, переживання.

    По-друге, необхідно мінімізувати кількість інформації про війну, трохи дистанціюватись і пустити в дію те, що вас раніше розслабляло й збуджувало, – музику, масаж, еротичний фільм.