Якщо ви досі в групі тих, хто хоче, але ніяк не наважується заговорити, то відомий популяризатор української мови склав добірку дієвих порад.

“Хочеш заговорити почни говорити. Здається, проста порада, але чомусь вона мало допомагає російськомовним українцям. Тому, напевне, найперше, що можна порадити запастися терпінням і пам’ятати, що оволодіння будь-якою мовою потребує практики, практики й ще раз практики. Та кількох простих кроків”, – розповідає блогер Андрій Шимановський.

  • Визначте, у чому проблема

    Найперше потрібно чітко усвідомити, навіщо ви хочете «заговорити» тією чи іншою мовою. А потім скласти «в голові» або прописати на папері, які у вас є проблеми з нею. Наприклад, вам не вистачає словникового запасу або ж важко вимовляти ті чи інші звуки. Усвідомивши запит, легше визначити напрямок руху для його задоволення.

  • «Впустіть» мову до свого середовища

    Найшвидше мова вчиться у своєму середовищі. Читайте, слухайте, дивіться українською. Найперше й найлегше, що ви можете зробити, це перевести «мову» операційних систем своїх гаджетів на українську. Далі видаліть від гріха подалі російську з розкладки мов.

    Сьогодні в мережі багато платних і безоплатних марафонів, уроків, курсів вивчення української мови. В освітніх просторах, бібліотеках і культурних центрах міст, куди приїздить багато внутрішньо переміщених осіб, створюють розмовні клуби. Вони вам дадуть не лише практику, а й можливість соціалізуватися на новому місці.

  • Помиляйтеся, але й робіть висновки

    Не бійтесь помилок. Так, у радянській школі акцентували увагу саме на них, а не прогресі. Відходьте від цього типу мислення. Будь-яка мова вчиться через помилки.

    Якщо ви робите помилку, це означає, що ви не стоїте на місці, а рухаєтесь уперед. Тому не бійтесь помилятись. Але не забувайте виконувати роботу над помилками. Наприклад, ви можете завести блокнот, у якому будете записувати «помилку» (ліворуч) і «правильне слово» (праворуч).

    Пам’ятайте, що помилки – це шлях до розвитку. А людину оцінюють за її світоглядом та вчинками. І сьогодні українська мова – це не просто пароль для визначення свій/чужий, а й ваш персональний внесок у перемогу в цій війні.